MMA The Smarties 2018 İş Etkisi İndeksi listeleri açıklandı

Mobil öncelikli kampanyalarla 2018 yılında en yüksek iş etkisini yaratan Marka, Reklamveren, Ajans ve Teknoloji sağlayıcıları, gerek küresel düzeyde, gerekse bölgesel ölçekte derecelendiren The Smarties Business Impact Index (Smarties İş Etkisi İndeksi) listeleri duyuruldu.
İndeks listeleri, reklam ve medya çalışmaları etkinlik ölçümlemesinde dünya çapında bir uzman kuruluş olan WARC iş birliğiyle geliştirilen tescilli metodolojiyle oluşturuldu. The Smarties 2018 ödül programı için yapılan başvurular sonucunda tüm programlardaki finalist ve ödül sahibi kampanyaları değerlendirerek, bu kampanyalarda yer alan marka, reklam veren, ajans ve teknoloji sağlayıcıların derecelendirilmesiyle oluşturuldu.
Global Index’te Türkiye’den, reklamverenler kategorisinde Akbank markası ile Sabancı Holding, Markalar kategorisinde Akbank ve Turkcell, Teknoloji sağlayıcıları kategorisinde Hype ve Onedio ilk 10 içerisinde yer aldı.
EMEA Index’inde ise, reklamverenler kategorisinde Akbank markası ile Sabancı Holding, markalar kategorisinde Akbank ve Turkcell, Kreatif Ajanslarda Saatchi&Saatchi, Wunderman Thomson, TBWA İstanbul, Sesli Harfler ve Sobraz, Medya ajansları kategorisinde Mindshare Türkiye, Arena Medya, Mediacom Türkiye ve Wavemaker Türkiye, Dijital Ajanslarda Woden Leo Burnett Türkiye ve teknoloji sağlayıcılarında Hype, AdColony Türkiye, Onedio ve Getir ilk 10 içerisinde yer alma başarısını gösterdi.
Global ve bölgesel bazlı tüm sıralamaları görmek için bu linki ziyaret edebilirsiniz:
*: MMA The Smarties Business Impact Index derecelendirilmesinde kullanılan Metodoloji hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: http://www.mmaglobal.com/smarties-index/about
MMA The Smarties 2019 Ödülleri İçin Başvurular açıldı:
Sadece mobil pazarlamaya yönelik olan tek ödül programı olma özelliğini taşıyan MMA The Smarties ödülleri . İnovasyon, yaratıcılık ve başarıyı ödüllendiren bu prestijli platform, mobil pazarlamanın sınırlarını zorlayarak müşterilere erişim ve etkileşim sağlayan tüm ekip ve yetenekleri öne çıkartmayı amaçlıyor.
Smarties Ödülleri, global, bölgesel ve ülke bazında katılıma olanak sağlıyor. Ödüller, Pazarlama Stratejileri, Kanal / Medya Stratejileri ve Teknoloji olarak 3 ana bölüm altında bulunan 24 kategoride veriliyor. Ayrıca başvuru yapılmayan ve jüri tarafından belirlenen endüstri ödülleri de bulunuyor.
www.mmaglobal.com/smarties2019 adresinden ödül programı hakkında detaylı bilgi alıp başvuruda bulunabilirsiniz.

Orjinal yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Menü